Fulbright Mezunları Derneği 2017-2020 dönemi Yönetim Kurulu üyeleri aşağıdaki gibidir:

FARUK AKTAY (Başkan)

Av. Faruk Aktay Koç Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi çift anadalı (2006) ve Hukuk (2011) lisans eğitimlerini tamamlanmıştır. 2008 yılında Eiffel Mükemmeliyet Bursu ile Fransa’da Toulouse School of Economics’te Matematiksel Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamlanmıştır. Öğrenci olduğu dönemde 2004 yılında Türkiye Ulusal Münazara Turnuvasında şampiyon olmuş, 2011 yılında Washington D.C.’de düzenlenen Philip C. Jessup Uluslararası Hukuk Farazi Dava yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir.

2011 yılında hukuk lisans eğitimini tamamlayıp, ülkemizin önde gelen bürolarında serbest avukatlık yaptıktan sonra 2013-2014 yılları arasında Fulbright Bursu ile New York Üniversitesinde Hukuk yüksek lisansını tamamlamıştır. Şu anda kendi hukuk bürosunda hukuki ve ekonomik danışmanlık hizmeti vermekten olan Av. Faruk Aktay aynı zamanda New York Barosu ve İngiltere ve Galler Hukuk Cemiyeti’ne kayıtlı bir uluslararası avukattır.

Email: faktay@aktay.av.tr

 

AYGÜN ÇATAK (Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter)

Aygün Çatak, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır (2004). İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi'nde İngilizce Okutman olarak görev yapmıştır (2004-2006) Texas Pan-American Üniversitesi'nde Fulbright bursiyeri olarak FLTA programını başarıyla tamamlamıştır. (2006-2007) Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yabancı Dil Eğitimi yüksek lisans programını tamamlamış ve Hacettepe Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimi de almıştır. Aygün, 16 yıllık yabancı dil eğitimi deneyimine sahip olup ülkesine döndüğünden bu yana Vehbi Koç Vakfı Koç Okulların'nda İngilizce Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Email: ayguncatak@gmail.com

 

HANDE GÜNDÜZ (Sayman)

Hande Gündüz, İstanbul Teknik Üniversitesi kimya bölümündeki lisans eğitimini 2009 yılında tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Erasmus bursiyeri olarak Almanya, TU Bergakademie Freiberg’de eğitim görmüştür. Mezuniyetinin ardından İTÜ kimya bölümünde lisans derecesi ile doktoraya kabul edilmiştir. Fulbright bursiyeri olarak 2013-2014 yılları arasında Massachusetts Institute of Technology’de misafir araştırmacı olarak doktora çalışmalarını sürdürmüştür. 2015 yılından beri araştırma görevlisi olarak İTÜ’de çalışmakta ve  doktorasına devam etmektedir.

Email: hndgndz@hotmail.com  

 

UĞUR DOĞU (Yönetim Kurulu Üyesi)

Uğur Doğu, Karabük Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Whatcom Community College’den  Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümünden 2012 yılında Fulbright Bursiyeri olarak diploma kazandı. Eğitimine Okan Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans eğitimi alarak devam etmektedir. Şu sıralar Uluslararası bir Otel zinciri için Satış Müdürü olarak çalışmaktadır.

Email: udogu@achotelmacka.com

 

NURAL AGAT YEMİŞÇİ (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Nural Agat Yemişci,İzmir Buca eğitim Fakültesi Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek okulunda Dil eğitimi( ELT) sertifikası,Işık Üniversitesi Fulbright Programı yoğun İngilizce Eğitimi sertifikası vardır ve de pek çok İngilizce eğitimi ile ilgili seminer çalışmalarına katılmıştır. PDA kişisel gelişim  eğitim ve danışmanlık  sertifikası vardır. Fulbright bursu kazanarak Amerika da Minesota Üniversitesinde' Amerikan Studies' programını başarı ile tamamlamış diploma almıştır. İstanbul Arel Üniversitesin de Yönetim Organizasyon üzerine yüksek lisans(Master) yapmış,2011 aynı üniversitede Doktora Ph.D. ders aşamasını bitirmiş yeterlilik sınavına hazırlanmaktadır. Üniversitenin Erasmus ofisinde çalışmakta, yurt dışına gidecek öğrencilerin sözlü ve yazılı sınavlarının yapılmasında görev almaktadır. Erasmus Haraketlilik Programı ile 2010 yılında Polonya State College of Computer Science and Business Administration da ders verme etkinliğine katılmıştır. Erasmus etkinliği ile University of Primorska Faculty of Tourism Slovenia in 2015  te ders verme etkinliğinde bulunmuştur. 2017 de Bulgaristanda SGEM uluslar arası konferansında sunum ve oturum başkanlığı yapmıştır. Halen İstanbul Arel Üniversitesinde İngilizce Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

Email: nuralyemisci@arel.edu.tr

 

DEMET DİNÇER (Yönetim Kurulu Üyesi)

Dr. Demet Dinçer, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden fakülte ve bölüm birincisi olarak mezun olmuştur (2007). Yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’nda sürdürmüş (2010), araştırmaları için TU Delft Urban Body programına katılmıştır (2009). Fulbright bursiyeri olarak Columbia Üniversitesi’nde araştırmacı olarak sürdürdüğü doktorasını İTÜ Mimari Tasarım alanında tamamlamıştır (2016). Yüksek lisans ve doktora çalışmaları Tübitak tarafından desteklenmiştir. Çalışma alanları mimari tasarım, grafiksel anlatı ve görsel sanatlar olan Dinçer’in bazı işleri New York ve Istanbul’daki sergilerde yer almış; farklı bienaller kapsamında workshoplar düzenlemiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Email: demetdincer@gmail.com

 

MERT ÖZGÜR (Yönetim Kurulu Üyesi)

Mert Rochester Insitute of Technology’den 2010 yılında Mühendislik yüksek öğrenimini Fulbright bursiyeri olarak tamamlamıştır. Mert ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği lisans ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Enerji Bilimi ve Teknolojileri dalında yüksek lisans diplomasına da sahiptir. Ülkesine döndüğünden bu yana uluslararası bir danışmanlık şirketinde Teknoloji Danışmanı olarak görev almaktadır.

Email: mertozgur@gmail.com

 

YUNUS BÖLEK (Yönetim Kurulu Üyesi)

Yunus Kirkwood Community College'daki eğitimi 2010 yılında İşletme anadalı ve Satış yandalı ile birlikte Fulbright bursiyeri olarak tamamlamıştır. Yunus ayrıca Türkiye'ye döndükten sonra, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitime başlamış, ve başarıyla tamamlamıştır. Ülkesine döndüğünden bu yana ulusal bir firmada Satış Koordinatörü olarak görev almaktadır.

Email: ynbolek@gmail.com

 

MURAT CEYHAN (Yönetim Kurulu Üyesi)

Murat Ceyhan 2008 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden, 2012 yılında ise Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur, Ceza hukuku alanında avukatlık mesleğini icra ettirmesinin ardından 2014-2015 öğretim yılından bu yana çalışmalarını akademik alanda araştırma görevlisi olarak devam ettirmektedir. Murat bugün Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. İlk yüksek lisansını 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda tamamlamış olmakla birlikte, an itibariyle aynı üniversitede Doktora tez çalışmasını sürdürmektedir. Fulbright bursu ile ise 2015-2016 yılları arasında Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde LL.M. programını tamamlamış bulunmaktadır.

Email: murat.ceyhan@khas.edu.tr