Misyonumuz

Fulbright Mezunları Derneği Türkiye'de yaşayan tüm Fulbright mezunlarını tek bir çatı altında çeşitli etkinlikler aracılığı ile biraraya getirmeyi amaçlar. Fulbright burs programlarını başarıyla tamamlayarak ülkemize dönmüş ve Türkiye’nin dört bir tarafında uzman oldukları alanlarda çalışmalarını devam ettiren Fulbright mezunlarımız için:

  • mezunlarımızın yaşadığı farklı bölge ve şehirlerde toplantılar düzenleyerek mezunlarımız arasındaki ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek.
  • farklı alanlarda uzmanlaşmış ve derinlemesine bilgi ve tecrübe sahibi mezunlarımız arasında iletişim ve bilgi paylaşımı sağlamak.

 

Vizyonumuz

Mezunlarımızın katkıları sayesinde sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ve işbirlikleri ile güçlü ve etkin bir dernek haline gelerek;

  • başarılı mezunlarımızın sahip olduğu dünya çapında bilgi ve birikimleri ile ülkemizin ekonomik, kültürel, eğitsel, bilimsel ve teknolojik alanlarda gelişimine katkı sağlamak.
  • ülkemizde alanında başarılı ve geleceği parlak daha fazla gencimizin Fulbright burs programı imkanlarından faydalanarak Amerika’da eğitim alması ve ülkemize dönerek katma değer sağlamaları için çalışmalar yürütmek.
  • başarılı, kıdemli mezunlarımızı bir araya getirerek yapacakları temaslar sayesinde Türk-Amerikan ilişkilerinin olumlu seyrine katkıda bulunmak.
  • Fulbright burs programlarını başarıyla tamamlayarak ülkemize dönen mezunlarımızın ülkemize fayda sağlamalarına yardımcı olmak ve onların ülkemizde yarattıkları başarı hikayeleri ile beyin göçünü yavaşlatmak ve tersine çevirmeye gayret etmek.